Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem obsłużył w lutym blisko 3,9 mln pasażerów - poinformowało w oficjalnym komunikacie największe lotnisko Niemiec.
Wynik uzyskany w drugim miesiącu 2025 roku jest o 0,1 proc. słabszy od osiągniętego w tym samym okresie ubiegłego roku. W porównaniu do lutego 2019 roku, czyli jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, jest natomiast gorszy o 15,4 proc.
Wolumen obsłużonych ładunków spadł natomiast o 0,9 proc. względem tego samego miesiąca poprzedniego roku. Liczba operacji lotniczych (30 182) pozostała natomiast na tym samym poziomie co dokładnie przed rokiem.
Źródło: Frankfurt Airport.
Tylko nieliczne porty lotnicze z grupy Fraport, zarządzającej największym lotniskiem Niemiec, odnotowały wzrosty w lutym bieżącego roku. Port lotniczy Lublana obsłużył 81 191 pasażerów. To spadek rok do roku o 5,8 proc.
Liczba obsłużonych podróżnych na lotniskach w Fortalezie i Porto Alegre spadła z kolei o cztery proc. W dwóch portach Brazylii, zarządzanych przez grupę Fraport, doliczono się w lutym dokładnie 891 998 pasażerów. Wzrost odprawionych podróżnych o 5,5 proc. odnotowano natomiast w Limie. Stolica Peru obsłużyła w lutym blisko dwa miliony pasażerów.
Czternaście greckich portów lotniczych, zarządzanych przez grupę Fraport, zanotowało wzrost liczby podróżnych o 3,7 proc. Na lotniskach w Chanii na Krecie, Kawali, Kefalonii, Kerkyrze na Korfu, Kos, Lesbos, Mykonos, Prewezie, Rodos, Salonikach, Samos, Santorynie, Skiatos i Zakintos, doliczono się w lutym 660 389 pasażerów.
Bułgarskie porty w Burgas i Warnie obsłużyły o 0,7 proc. więcej podróżnych aniżeli przed rokiem. Na lotniskach kurortów położonych nad Morzem Czarnym doliczono się w lutym 71 802 pasażerów. Wreszcie Antalya w Turcji obsłużyła 899 720 podróżnych. To wynik o 6,3 proc. gorszy aniżeli w lutym 2024 roku.